چهارشنبه 22 آبان 1398 - 16 ربيع الأول 1441 - 13 نوامبر 2019
   
 سایت های مرتبط
آمار سايت
امروز : 1
ديروز : 471
ماه : 2224
روحانی شهید محمد صادق محمد پور

آفتاب عالم تاب در جست و جـوی درخششـی دوباره بود وآسمان،نگاه تو را می کاویـد، آری! نگاه شهید بر درخشش ایمان،بزرگ ترین آیه عشـق است و در این جستجو شهادت از نهان خانه اسرار پدیدار می گردد و در سرخی فلق، دیدار خدا را بـه ارمغان می آورد.شهید محمـد صـادق محمـد پـور در دهـم اردیبهشت مـاه1337با آمدنش بهار طبیعت را طراوتی دوباره بخشید و روستای«قره گونی»صدای کودکانه اش را با گوش جان می شنید و قدم هایش را مبارک دانست. از آن پس شهرستان کلیبر بر خود می بالید که این مولود آسمانی را در آغوش خود جای داده است.

محمد صادق دوران کودکی را تا هشت سالگی در زادگاه خویش گذراند و در سال 1346 به همراه خانواده اش به تهران هجرت نمود تا زندگی خویش را با کار و تلاش مدام بسوی سعادت و شرب مدام معنویت سوق دهد. دستان کودکی اش گواه محکمی بر محبت به خانواده می باشد، او با درس شبانه، هیچ گاه از علم آموزی و اندیشه محوری غافل نماند تا جایی که تحصیلات ابتدایی را در آن دوران دشوار، شبانه به پایان رسانید.

پس از چندی به تبریز هجرت کرده و تحصیلات راهنمایی خود را در مدرسه پاسارگاد به اتمام رساند. در همان ایام، دوستی اش با شهید یوسف محمدی آغاز گشت و این صمیمیت، او را به جلسات نورانی قرآن مسجد« انگجی» راهی کرد. این شهید عزیز دردست نوشته هایش،  دوران دبیرستان را دوره جدیدی در زندگی خویش می دانست؛ چرا که سرآغاز گرایش به کتاب خوانی و مطالعات عقیدتی بوده است. در جلسات مذهبی و انقلابی شرکت می کرد و حضورش رادر مسجد مقبره تبریز پر رنگ نمود تا آیت الله قاضی طباطبایی ـ رحمه الله علیه ـ راهبر انقلابی اش باشد.

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی ـ رحمه الله علیه ـ در آستانه پیروزی بود و محمد صادق، سرباز روح الله بود و بس. به تشکیل کلاسهای قرآنی و پخش اعلامیه همت گماشت. همه تلاشش برای پیروزی بود. نور انقلاب فراگیر می شد و او دوره سوم تجربی را در دبیرستان فردوسی تهران می گذراند تا این که بهمن 57 فرا رسید و اشتیاق روی امام او را به فرودگاه وصال کشاند. به استقبال نور رفت تا سلام را به امام و مولایش برساند و لبیک ابدی را برای جان خویش زمزمه کند.

مدتی را در جهاد سازندگی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  به فعالیت پرداخت و در 22/6/60 اندیشه ناب و روح زلالش او را حجره نشین دلدار کرد و وارد حوزه علمیه قم شد. در کنار تحصیلات حوزوی هرگز از تبلیغ دین و پاسداری از آرمان های امام و انقلاب آرام نمی نشست. با تشکیل جلساتی در تهران به فعالیت های تبلیغی ادامه می داد. جنگ تحمیلی را به زیبایی حس کرده بود، آری! سرباز امام بودن عشقی به امتداد شهادت می خواهد. این جا، محمد صادق با حضورش درعملیات های والفجر چهار و خیبر نشان داد که شیفته امام و اسلام است.

گردان جند الله سقز از 9/7/65 به بعد، پایگاه و مامن این خادم انقلاب بود تا از سپاهیان الله باشد و شیطان صفتان را نابود سازد.تحصیلات مداوم علمی، کار وکوشش، فعالیت های انقلابی و حضور در عرصه جنگ همه و همه مقدمه ای بود برای پرواز ؛ پرواز تا جان جانان. سرانجام محمد صادق در میدان کربلای پنج به لقای معشوق شتافت و شراب ناب شهادت را از دست دلدار نوشید.  روحش شاد و راهش پر رهرو باد.1

 1 ـ از ویژه نامه یادواره شهدای روحانی شهرستان اهر


نوشته شده در   يکشنبه 19 بهمن 1393  ساعت  13   توسط   آقای اکبری
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید